Saleziánske letné tábory prilákali okrem stoviek účastníkov aj televízne kamery

(Bardejov, Námestovo, 14, júla 2022) – Saleziáni v Bardejove, na sídlisku Vinbarg, už tradične organizujú počas leta rôzne tábory. Obľúbený prímestský tábor naplánovali na začiatok i koniec letných prázdnin. Ten prvý mal názov podľa animovanej rozprávky Rodinka úžasných.

„Tému tábora vyberajú vždy naši animátori a oslovila ich táto rozprávka. Snažíme sa mladým ukázať, čo oni môžu ponúknuť tomuto svetu a že nie sú len nejakí kreslení super hrdinovia, ale každý z nás má niečo, čo je takou jeho super schopnosťou,“ vysvetlil salezián a organizátor tábora don Marek Pančura.

Čo všetko tábor ponúkol mladým, priblíži reportáž Bardejovskej televízie.

Atmosféra stredoveku vládla na letnom tábore na Slanej vode. Ten pripravuje saleziánska rodina pre deti na Orave už takmer 30 rokov. Pod Babou horou sa aj tento rok vystriedali mladí ľudia v dvoch turnusoch. Takmer 100 účastníkov počas piatich dní zažívalo svet bojovníkov.

„Tým hlavným, čo chceme chlapcom odovzdávať je, aby vytvárali spolu spoločenstvo, zvlášť po dvoch rokoch pandémie, kedy boli uzavretí. Chceme, aby sa učili robiť spoločenstvo, aby jeden druhému dôverovali a zároveň aj rešpektovali jeden druhého,“ priblížil salezián don Peter Roth, organizátor tábora.

Čo sa mladým na tábore páčilo najviac, sa dozviete v reportáži TV Lux.

Zdroj: tkkbs.sk, bardejovskatv.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.