Prinášame predstavenie Hesla 2023 a plagáty v slovenskej verzii na stiahnutie

(Rím, 3. januára 2023) – Hlavný predstavený saleziánov každý rok vydáva Heslo, ktoré saleziánskej rodine pomáha určiť smerovanie na celý rok. Don Ángel Fernández Artime zvolil na rok 2023 Heslo: „Ako kvas v dnešnej ľudskej rodine“, ktoré odkazuje na Ježišovo podobenstvo.

V evanjeliách Ježiš prirovnáva Božie kráľovstvo ku kvasu pridanému do múky (Mt 13, 33; Lk 13, 20 – 21). „Používa sa ho veľmi málo, ale od všetkých ostatných prísad sa líši tým, že je živý. A pretože je živý, má schopnosť ovplyvňovať, meniť a premieňať celé cesto,“ vysvetľuje hlavný predstavený a vyzýva mladých ľudí a členov saleziánskej rodiny, aby boli kvasom vo svete a šírili evanjelium o Božom kráľovstve.

Don Artime upozorňuje, že Heslo 2023 je určené viacerým skupinám. Prvými sú deti a mladí ľudia všade tam, kde je prítomná saleziánska rodina. Tohtoročné Heslo im má pomôcť objaviť, „že každý z nich môže byť ako kvas, o ktorom hovorí Ježiš“. Ďalšou skupinou sú všetky zložky saleziánskej rodiny, ktoré pozýva, aby objavili svoj vlastný laický rozmer. A najmä zasvätené osoby pozýva byť kvasom v chlebe ľudstva a obohacovať sa laickosťou svojich bratov a sestier. „Sme povolaní dopĺňať sa navzájom ako rodina,“ uzatvára hlavný predstavený.

Predstavenie témy Hesla 2023 hlavným predstaveným si môžete prečítať TU.

PLAGÁT NA STIAHNUTIE (verzia 1)

PLAGÁT NA STIAHNUTIE (verzia 2)

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.