V Národnej Svätyni v Šaštíne sa konala 14. púť miništrantov PUMIN

(Šaštín, 17. mája 2023) – V sobotu 13. mája sa v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie konala púť miništrantov PUMIN. Heslom bol známy Ježišov výrok „Poď a uvidíš...“. Okolo 400 miništrantov a ich priateľov zažilo pestrý kultúrny, športový i duchovný program.

Po privítaní sa miništranti rozdelili do dvoch skupín – mladší a starší. Pre mladších mal pripravenú prednášku don Luscoň. Spoločne sa zamýšľali na tému Kde je možné „vidieť“ Pána Ježiša a čo pre to treba robiť. Starší mali možnosť vybrať si medzi štyrmi workshopmi. Paraolympionici hovorili o prekonávaní prekážok; policajti informovali, ako ochraňujú poriadok; hvezdár o tom, čo možno vidieť vo hviezdach – ako tam objaviť stopu Pána Boha. Vo štvrtom workshope sa hovorilo o nástrahách, ale aj pozitívach sociálnej komunikácie a ako sa dá cez médiá šíriť Ježišovo radostné posolstvo.

Vrcholom podujatia bola svätá omša, ktorú celebroval vincentín Miroslav Vaľko. Z jeho príhovoru zaznela veľmi silná myšlienka: „Kde býva Pán Ježiš? Vo Svätom písme, v Eucharistii ale aj v blížnom. Všade ho možno nájsť, ak má človek čisté srdce.“

Poobede sa miništranti zúčastnili turnajov a rôznych hier, vďaka ktorým prišli aj k pekným spomienkovým darčekom. Posledným bodom programu bola poklona Pánu Ježišovi a požehnanie sviatostným Spasiteľom.


Informoval: Jozef Luscoň, SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.