Banskobystrické oratko sa po roku opäť stalo dejiskom celoslovenského finále Kamy

(Banská Bystrica, 18. mája 2023) – Prvú májovú sobotu sa hrala kategória U15 a v nedeľu kategória U19. Akcia, tak ako každý rok, prilákala mnohých nadšencov futbalu, čo dotváralo skvelú atmosféru.

Po skupinovej časti sa v kategórii U15 vo finále stretla domáca Banská Bystrica a Bardejov. Po nerozhodných 20 minútach Banská Bystrica rozhodla v penaltovom rozstrele a tak obhájila svoj víťazný titul.

Slová banskobystrického kapitána Michala Hajkovského: „Hra bola vyrovnaná a napätie vysoké. So stavom 1:1 sme išli na penalty. Pod veľkým nátlakom sa nám podarilo zdolať Bardejov 4:2 a penaltovým rozstrelom sme si obhájili titul majstra Slovenska.”

Kategória U19 bola taktiež zaujímavá. Každý tím išiel do každého zápasu s nasadením. Všetky zápasy ale smerovali k napínavému finále medzi Košicami a Námestovom. Oba tímy dali zo seba všetko a napokon sa Námestovo tešilo z výhry 2:0.

„Kama bola zas a znova skvelou akciou, kde sa všetci stretli a pozreli si dobrý futbal. Dúfame, že jej história bude aj naďalej pokračovať u nás, v Banskej Bystrici, a zažijeme ďalšie skvelé zážitky,“ zhodnotili organizátori.

Zdroj: sbb.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.