NepreMEŠkali pätnásty ročník

(Žilina, 7. novembra 2023) – V Žiline odštartoval už 15. ročník Mediálnej školy. Počas prvého novembrového víkendu sa stretli mladí z celého Slovenska, aby si prešli kurzom fotografie, videa, písania a grafického dizajnu.

Na novembrovom mediálnom kurze „MeŠ-PRO“ sa stretlo 27 mladých, ktorí mali konkrétnu predstavu, čomu sa chcú v oblasti médií venovať - či už ide o sociálne siete, písanie, grafiku, fotenie alebo video. Prišli z Bratislavy, Brezna, Trnavy, Bardejova, Humenného, Terne a Popradu.

Od piatka do nedele sa účastníkom v oblasti fotenia venovali lektori Tomáš Fečo a Mária Švecová z fotografického spolku Človek a viera, ktorý pôsobí nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Kurz videotvorby viedol Vladimír Búri, kameraman RTVS zo štúdia v Banskej Bystrici. Kurzu písania sa venoval redaktor Jozef Kotris. Grafický dizajn mala pod palcom grafička Miriam Vyšňovská. Nechýbal ani blok ku kritickému myslenia, spoločná tvorivá úloha či priestor pre mediálne tímy.

„Uvedomujem si potenciál mladých ľudí a ich záujem o oblasti médií. Som veľmi rada, že naše združenie má neformálne vzdelávanie v tejto oblasti, nakoľko je dôležité vzdelávať sa v mediálnej výchove. Počas víkendu každý jeden z účastníkov výrazne na sebe zamakal,“ zhodnotila víkend koordinátorka projektu Mária Nagyová.

Účastníci okrem odborných rád ocenili aj prítomnosť kňaza Mariána Peciara, ktorý bol delegátom pre médiá v slovenskej provincii saleziánov. „Prednáška bola super, lebo sme sa popýtali vždy všetko, čo nás zaujímalo a vždy sme aj dostali odpoveď a mohli sme si to vyskúšať aj v praxi,“ zaznelo od mladých.

Ďalší kurz Mediálnej školy, ktorú organizuje Laura, združenie mladých sa uskutoční 10. – 12. mája 2024. Viac informácií nájdu záujemcovia na sociálnych sieťach kurzu.

Zdroj: laura-mladez.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.