Projekt Darujme úsmev pomôže núdznym konkrétnymi potrebami už po desiatykrát!

(Bratislava, 15. novembra 2023) – Hlavným cieľom projektu je priniesť úsmev deťom a núdznym rodinám v predvianočnom čase a aspoň čiastočne zmierniť materiálnu núdzu a ťažké životné podmienky, v ktorých sa nachádzajú. V posledných rokoch je cieľom i podpora vzdelávania študentov zo sociálne slabších pomerov.

Každoročne projekt začína symbolicky sviatkom sv. Martina a trvá do sviatku sv. Mikuláša, čím nasleduje odkaz štedrosti dvoch svätcov.

Kto sú adresáti pomoci? Pomoc sa v projekte sústreďuje na rodiny či jednotlivcov, o ktorých exallievov informovali ich spolupracovníci. Vo svojom okolí identifikovali ľudí, ktorí sa nachádzajú v náročnej životnej situácii či materiálnej núdzi. Vďaka nim sú dary až do Vianoc prekvapením.

Foriem, ktorými sa dá do projektu zapojiť je viacero: konkrétna materiálna pomoc, pomoc formou „shoe boxov“ - darčekov pre deti, finančná pomoc a modlitba. Darcovia si môžu sami zvoliť formu pomoci. Pomôcť sa dá aj finančnou podporou študentom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Viac informácií nájdete na exallievi.sk/darujmeusmev.

Zdroj: exallievi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.