Kto získal putovný pohár hokejbalistu Pištu?

(Košice, 16. novembra 2023) – Počas víkendu 10. – 12. novembra sa v saleziánskom stredisku na Troch hôrkach odohral už tradičný Veľký hokejbalový turnaj. Hráči všetkých ôsmich tímov, ich tréneri, organizátori, dobrovoľníci a samozrejme aj publikum, ktoré prišlo povzbudzovať, sa postarali o úžasnú atmosféru, ktorá sprevádzala celý turnaj.

„Tento ročník potvrdzuje kvalitu, ktorú má turnaj už celých 25 rokov. Tiež je to podľa mňa jeden z najlepších turnajov, aké saleziáni organizujú,“ povedal don Ján Holubčík, saleziánsky delegát pre pastoráciu mládeže.

V piatok začali hokejbalisti svätou omšou. Potom pokračoval program v telocvični, kde sa rozlosovali skupiny. V sobotu sa naplno rozbehli zápasy, ktoré zavŕšil galavečer v podobe slávnostnej večere a zábavného programu.

V nedeľu ráno po svätej omši a raňajkách nastúpili Popradčania na semifinále proti Banskej Bystrici. Stretnutie sa hralo vo vysokom tempe a nasadení, ale hráči nezabudli na fair play a boli k sebe vzájomne veľmi korektní. Nakoniec sa Popradu podarilo zvíťaziť veľmi dominantne 5:2. Stav finálového zápasu, v ktorom proti sebe nastúpili Košice a Poprad sa prelieval z jednej strany na druhú a raz víťazili Košice, raz Poprad. V riadnom hracom čase skončil zápas remízou 4:4. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých mali väčšie šťastie chlapci z Košíc.

Zdroj: salezianipoprad.sk, 3horky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.