Storočnicu dona Ernesta oslávia v Bratislave i v Košiciach

(Bratislava, Košice, 9. januára 2020) – V deň menín dona Ernesta, 12. januára, v nedeľu, si ho saleziánska rodina pripomenie na dvoch podujatiach – v Bratislave u saleziánov na Miletičovej i v Košiciach u saleziánov na Kalvárii.

Spomienková svätá omša v Bratislave sa bude konať v nedeľu o 11.00 h v kostole saleziánov na Miletičovej. Myšlienky, spomienky i svoje svedectvo ponúkne ako kazateľ salezián don Marián Valábek, ktorý bol členom provinciálnej rady v čase, keď bol don Macák provinciálom, a taktiež bol direktorom komunity v Šaštíne, keď tam don Ernest žil v ostatných rokoch života. Po svätej omši bude na priečelí kostola odhalená pamätná tabuľa dona Ernesta Macáka.

V Košiciach sa saleziánska rodina stretne v nedeľu 12. januára popoludní, o 15.00 h v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Kalvárii. Najprv je v programe možnosť eucharistickej adorácie s myšlienkami Ernesta Macáka a o 16.00 bude program pokračovať spomienkami, svedectva dvoch saleziánov, i čítaním z diela dona Ernesta o modlitbe Otčenáš.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.