Stretnutie kandidátov a novicov v znamení spoločného spoznávania

(Poprad, 20. októbra 2015) – Budova saleziánskeho noviciátu vo Poprade-Veľkej privítala v strede októbra dve saleziánske formačné skupiny na čele so svojimi formátormi. Počas tohto víkendového zrazu sme mali možnosť ocitnúť sa v medzinárodnom zložení z Ukrajiny, Česka a Slovenska. Spoločná manuálna práca v rýchlom pracovnom nasadení, výlet na Zelené pleso, stolovanie, slávenie liturgie či zábavný večer nám poslúžili ako výborný priestor, v ktorom sa dá vzájomne spoznávať a zdieľať.

2015 10 20 kandidati 1

2015 10 20 kandidat 2

Priestory saleziánskeho novicátu uchovávajú v sebe vyše 25ročnú históriu, ktorá je zaznamenávaná ako v hrubých a ťažkých písaných kronikách, tak aj každoročnými tablami novických skupín, kde v mnohých tvárach vysmiatych chlapcov môžeme spoznávať dnes už štyridsiatnikov, ktorí nás v predchádzajúcich rokoch sprevádzali. Je to veľký zážitok stáť a pozerať na fotky tvárí, ktorí sa na svojich najrôznejších miestach pričiňujú o duchovnú atmosféru súčasného Slovenska a Cirkvi.

2015 10 20 kandidati 3

Michal Žák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.