Študenti žilinskej saleziánskej školy stretli živú tvár dona Bosca

(Taliansko, 29. apríla 2022) – Ako bolo tradíciou, po Veľkej noci sa niekoľko žiakov SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline zvyklo vybrať na tradičný zájazd s názvom „Po stopách dona Bosca“. Tento rok sa tradíciu podarilo obnoviť znova.

„Po dlhšej pandemickej prestávke sme sa s našimi 45 mladými opäť vybrali do Talianska. Navštívili sme Valdocco v Turíne, kde sme sa dostali okrem Baziliky Panny Márie Pomocnice aj do zrenovovaného múzea dona Bosca. Zaujímavosťou boli podzemné priestory z čias prvého Oratória, kde sa zmestilo až dvesto chlapcov, ktorí našli prístrešie u dona Bosca.

Ako správni automechanici našej školy sme nemohli opomenúť ani múzeum známej automobilky. Prechádzka historickým mestom, po otestovaní turínskeho metra, bola zavŕšená prehliadkou Turínskeho plátna (teda aspoň miesta, kde je uschované),“ opísal program púte pedagóg salezián Ján Fabián.

Ďalšie dni čakali mladých miesta, kde žil a študoval Janko Bosco: Colle don Bosco, Bazilika Zmŕtvychvstalého Krista, Chieri a napokon aj rodisko Dominika Sávia v Mondoniu. Poznávací výlet zavŕšili ochutnávkou pravej vidiecko-talianskej zmrzliny v San Pé a dobrým volejbalovým zápasom. Na druhý deň nasledovala alpská prechádzka vo Valle d'Aosta, hlboko v doline Valtournenche s výstupom k zamrznutým plesám, kde si niektorí doslova namočili nohy.

A na záver, posledný deň, to najlepšie! Študenti zavítali do známeho zábavného parku Gardaland. „Od spoznania života dona Bosca, cez Alpy až k šanteniu, nás sprevádzala Božia mocná ruka a ochrana Panny Márie, čo bolo badateľné aj cez príjemné počasie, napriek daždivým predpovediam na celý týždeň,“ uzatvára salezián.

Zdroj: sjoroza.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.