Štvrtok na PGSI – zápasy v plnom prúde

(Bratislava, 6. máj 2016) – PGSI pokračovali svojím druhým dňom. Športovci absolvovali svoje prvé zápasy a večer sa k nim verejnosť pridala na veľkolepý otvárací ceremoniál.

Už zo včerajšej skúsenosti môžeme povedať, že vyraďovacie kolá nie sú vôbec nuda. Mladí športovci si zrejme ešte pamätajú heslo PGSI spred dvoch rokov: "Bojujeme o dušu", lebo skutočne zápasia o každý bod či gól. Nech teda "vydržia až do konca", ako hovorí tohtoročné motto hier!

2016 05 06 PGSI2 1

2016 05 06 PGSI2 2

Medzinárodné saleziánske športové hry sú samozrejme hlavne o športe. To nám ale rozhodne nemôže zabrániť v tom, aby sme pripravili sprievodný program na úrovni! Takým bol presne otvárací ceremoniál, kde boli hostiteľmi azda najpopulárnejší slovenskí moderátori, Adela a Sajfa. Na pódiu vystúpila aj tanečná skupina Čarovné ostrohy, ktorá zahraničným hosťom predstavila našu ľudovú tvorbu moderným spôsobom. Vystúpili aj speváčka Veronika Strapková a Bystrík s kapelou – mladým priniesli aktuálne piesne, ktoré spievala celá Hant aréna. Prekvapením večera bolo vystúpenie Mirror Family. Očarili zaujímavými kostýmami, ktoré boli zložené zo zrkadiel. Nesklamala ani vzdušná akrobatka Ariadna.

2016 05 06 PGSI2 3

2016 05 06 PGSI2 4

Na otváracom ceremoniáli za všetkých športovcov zložili sľub Fair play dvaja z nich – Daniela zo Slovenska a Jeppe z Belgicka. Tiež zapálili oheň, takmer ako na ozajstných olympijských hrách.

2016 05 06 PGSI2 5

Dnes pokračujeme ďalšími zápasmi, na ktoré sa veľmi tešíme. Sledujte náš Facebook a zapnite si TV Lux dnes o 21:00, kde môžete sledovať priamy prenos Eucharistickej adorácie na PGSI. Viac fotografií zo včerajšieho dňa nájdete tu.

tl

Foto: PGSI 2016

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.