Témou tohtoročného Festivalu Lumen je „History maker“

(Bratislava, 31. marca 2015) – Už po 23-krát privíta Trnava mladých nadšencov, ktorí prichádzajú z celého Slovenska a okolitých krajín, aby si vychutnali nezabudnuteľnú atmosféru jedného z najväčších gospelových festivalov v strednej Európe.  Každoročne prichádzajú na Festival Lumen tisíce mladých, ktorí sa tento rok okrem skvelej domácej a zahraničnej hudobnej tvorby, bloku prednášok a workshopov či ďalšieho zaujímavého sprievodného programu môžu tešiť na jedno špeciálne prekvapenie.

Tohtoročný festival sa bude niesť v duchu hesla: „History maker“, teda „tvorca histórie“. Nielen kvôli tomu, že haedliner festivalu Martin Smith so svojou bývalou kapelou Delirious? naspieval pieseň s týmto názvom, ale najmä z dôvodu veľkého jubilea. Tento rok oslavujeme 200 rokov od narodenia skutočného History Makera. Bol ním zakladateľ saleziánov don Bosco. Človek, ktorý zmenil tento svet a bol neuveriteľným tvorcom histórie. On zmenil život miliónom mladých a pomohol im nájsť v živote Boha, zmysel a radosť. Tento rok je teda významným rokom pre saleziánsku rodinu z celého sveta.

Neváhaj a príď na Festival Lumen osláviť spolu s nami sviatok tohto veľkého človeka. Narodeninová párty pre dona Bosca sa uskutoční v piatok 5. júna 2015 na amfiteátri v Trnave. Si zvedavý, na čo všetko sa môžeš tešiť? Samotný program osláv ešte neprezradíme, ale buď v strehu a všetko sa včas dozvieš.  A vieš čo? Som presvedčený, že aj ty sa môžeš stať skutočným Tvorcom histórie!

Ján Holubčík SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.