Tínedžeri sa vrátili zo stredoveku

(Dubnica nad Váhom, 31. júla 2023) – Po dvoch rokoch sa saleziánom v Dubnici nad Váhom opäť podarilo obnoviť tradíciu tínedžerských pobytových táborov. Tretí júlový týždeň v rekreačnom zariadení Planinka pri Dechticiach vypukol stredovek a účastníci tábora mali možnosť zažiť, aké to bolo žiť v tejto dobe.

V programe klasicky nechýbal táborák, diskotéka, nočná hra, súťaže skupiniek, kúpalisko, výlet na hrad a ani každodenná svätá omša, ktorú hudobne sprevádzala kapela Stredovek Band.

Počas večerných modlitieb sa táborníci zoznámili každý deň s inou pobožnosťou, ktorá vznikla práve v stredoveku a je obľúbená dodnes, napríklad: ruženec, modlitba pútnika, Duša Kristova a breviár.

Atmosféru tábora vám priblížime prostredníctvom hitparády najlepších zážitkov z programu:

Najzábavnejšia aktivita: Testovanie vlastnoručne vyrobených pltí na lesnom jazierku.

Najduchovnejšia aktivita: Nočné putovanie ku kláštoru Katarínka za svetla lampášov a pochodní a potom slávenie svätej omše v polo-zrekonštruovanom kostolíku – pod klenbou hviezdnatej oblohy.

Najmilšia aktivita: Keď dievčatá privítali chlapcov, ktorí sa vrátili z bojových hier, slaným aj sladkým pohostením z vlastnej výroby.

Na čo nechcú účastníci zabudnúť: Na ľudí a skvelý kolektív.

Prelomová hra: Hasenie ohňa, pričom jedinou nádobou na presun vody sú ústa.

Najdojímavejšia aktivita: Keď si účastníci prečítali listy, ktoré im tajne pred táborom napísali rodičia. Veru, boli aj slzičky.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.