Tohtoročné motto Festivalu Lumen odráža túžbu po jednote

Už tento víkend 7. – 8. júna sa v Trnave uskutoční jeden z najväčších gospelových festivalov v strednej Európe. Festival Lumen tento rok oslávi už 32. narodeniny a jeho hlavný stage sa presunie na Námestie SNP.

Cieľom festivalu je priniesť mladým ľuďom dobrú atmosféru, stretnutia s priateľmi, kvalitnú, nielen gospelovú hudbu, ale najmä možnosť pocítiť blízkosť a dotyk Boha. Tohtoročné motto Festivalu Lumen je He unites (On zjednocuje). „Vnímame, že naša spoločnosť je stále viac polarizovaná. To vnímame aj v Cirkvi, aj v našich rodinách a často aj my sami sme rozpoltení. Ježiš vo svojej veľkej modlitbe prosí najmä o jednotu, lebo je to veľmi dôležitá hodnota. Tohtoročné motto odráža túžbu po jednote medzi ľuďmi navzájom a medzi nami a Ježišom. On je jedniný, ktorý dokáže spájať a vytvárať jednotu. Neváhaj a pridaj sa k tejto snahe aj ty!“ vysvetľuje riaditeľ festiavlu, Ján Holubčík, SDB.

Na hlavnom pódiu sa predstavia formácie Faith Child, Martin Harich, Saintz, Godzone či Daniel Levi. Súčasťou festivalu sú aj bloky workshopov a prednášok na témy, ktoré sú aktuálne v životoch mladých ľudí. Tento rok sa mladí budú môcť zapojoť do diskusie s denníkom Postoj, zažiť rozprávanie o Bohu a viere s predstaviteľmi podcastu God Bless, pozrieť si tanečné divadlo Dankovci či divadlo Stratenec a nájdená v podaní saleziánskych mladých z Kaplnej. Na hlbinu budú môcť zatiahnuť so známym českým teológom o. Marekom Váchom. Festival navštívi aj apoštolský nuncis na Slovensku Mons. Nicola Girasoli.

Nebude chýbať modlitba chvál a možnosť sv. spovede počas festivalu v Uršulínskom kostole sv. Anny či rozhovory (tzv. služba ucha) počas oboch festivalových dní v priestoroch Rehoľnej kaviarne na pešej zóne.

Hlavným organizátorom festivalu je Domka – Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci s rehoľou Saleziáni don Bosca a spoluorganizátorom mestom Trnava. K organizačnému tímu, ktorý festival pripravuje počas celého roka sa postupne pridávajú ďalší dobrovoľníci. Spoločne tvoria 300 člennú „rodinu“, ktorá zabezpečuje celý priebeh festivalu. Organizujú ho mladí pre mladých.

Zdroj: festivallumen.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.