Tradičný maratón na Luníku so zatiaľ najvyšším počtom bežcov

(Košice, 20. októbra 2016) – Po Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach, ktoré sa tento rok tešia z titulu Európske mesto športu 2016, sa na Luníku IX konal tradičný maratón. Podľa údajov organizátorov dosiahol v poradí siedmy ročník doposiaľ najvyšší počet účastníkov. Štartujúcich bolo okolo 150.

Úplne malí, ale aj tí starší sa zhromažďovali už hodinu pred registráciou aj napriek nepriazni počasia a netrpezlivo čakali na pokyny usporiadateľov. Salezián don Marián Ondriaš všetkých privítal, poprial „dobrý a čestný beh“, a potom už nastúpili na štart pretekári jednotlivých kategórií. Pred súťažiacimi šli na bicykloch dvaja otcovia rodín – Marián a Michal a mali čo robiť, aby ich tí zdatnejší nepredbehli.

Prví traja z každej kategórie si mohli vybrať z hodnotných cien a každý účastník dostal sladkú pozornosť. Organizátori ocenili väčšiu zaangažovanosť miestnych ľudí, ktorí okrem pomoci prišli povzbudiť "tých svojich", a tak malo celé sídlisko postarané o trojhodinový program naživo. "Vďaka patrí všetkým, ktorí bežali „so srdcom“ i tým, ktorí toto podujatie zo srdca pripravili a modlitbou sprevádzali," odkazujú saleziáni z Luníka IX.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.