Tretiaci zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline putovali za donom Boscom

(Taliansko, 20. apríla 2018) – Prvý aprílový týždeň sa konal každoročný výlet pre tretiakov žilinskej saleziánskej školy. Mladí navštívili miesta spojené so životom dona Bosca, ochutnali talianske špeciality a v Alpách vymysleli novú športovú disciplínu.

Súčasťou programu bola prehliadka talianskeho mesta Turín, kde študenti navštívili automobilové múzeum, prešli si historické centrum Turína a miesta, kde pôsobil aj don Bosco. Žiaci mali šancu spoznať aj zákutia Valdocca, prvého oratória svätca mladých. Pozreli si miestne múzeum, izby dona Bosca, kancelárie či kaplnku a taktiež veľkolepú Baziliku Panny Márie Pomocnice.

Ďalší deň patril rodisku don Bosca. Tretiaci videli dom, v ktorom vyrastal s mamou Margitou a bratmi, misionárske múzeum a nechýbala ani bazilika zasvätená donovi Boscovi. Neskôr navštívili miesto, kde zomrel Dominik Savio, Mondonio. Večer ukončili chutnou zmrzlinou z agrofarmy.

Celý piatkový deň patril výletu do Álp. Aj napriek krásnemu a slnečnému počasiu však bolo potrebné brodiť sa vysokým snehom. Cestou späť študenti využili možnosť a pustili sa dole svahom na svojich bundách až k lanovke. Po celodennom výstupe nasledovala pravá talianska večera – pizza, o ktorú sa postaral jeden taliansky salezián s jeho priateľmi.

Sobota sa niesla v duchu muránskeho skla, mostov, kanálov s gondolami a prechádzkou Námestím sv. Marka v Benátkach, ktoré je plné holubov. Okružná plavba na lodi v okolí ponúkla nádherné výhľady na benátske pamiatky a ostrovy.

Púť za donom Boscom bola možnosťou, ako navštíviť mnohé historické miesta, kochať sa alpskými vrcholkami, ale najmä skvelou príležitosťou utužiť priateľstvá.


 

Zdroj: www.sos.sdb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.