Ulice Žiliny opäť zaplavili mladí novinári a grafici

(Žilina, 21. novembra 2019) – V Žiline odštartoval už jedenásty ročník Mediálnej školy. Počas tretieho novembrového víkendu sa nádejní žurnalisti a grafici učili vidieť a tvoriť.

Účastníci prvého a tretieho kurzu sa opäť stretli pod jednou strechou na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Počas víkendu sa učili a zdokonaľovali v žurnalistike, grafike a dozvedeli sa niečo nové aj o fenoméne dnešnej doby – sociálnych sieťach.

Nováčikovia Mediálnej školy sa vžili do úloh novinárov. Naučili sa, ako správne napísať článok či reportáž. Pomocnú ruku im počas celého víkendu podávali redaktor Jozef Kotris a salezián kňaz Rastislav Hamráček.

Prednáškami a praktickými skúsenosťami ukázali prvákom, ako správne napísať článok. Mladí si vyskúšali aj prácu žurnalistu v teréne. Vydali sa do ulíc Žiliny s cieľom získať informácie a výpovede ľudí, na základe ktorých mali napísať článok na úrovni skúseného novinára.

„Od MeŠky som si nesľuboval veľa. Chcel som len nazbierať skúsenosti, keďže v budúcnosti by som sa chcel uberať práve týmto smerom. Mediálnu školu by som odporučil naozaj každému. Spoznáte skvelých ľudí, školiť vás budú skúsení lektori a dostanete rady priamo z praxe,“ vyjadril dojmy z prvého kurzu Viliam Pavuk.

Program druhákov nebol o nič menej zaujímavý. Učili sa pracovať s grafickými programami, vytvárať plagáty i fotomontáže. Dnes už vedia odlíšiť dobrú reklamu od zlej a vytvoriť naozaj príťažlivú grafiku.

„Veľmi sa mi páčilo. Predtým som vo Photoshope nerobila nikdy a teraz som sa toho naozaj veľa naučila. Najprv to bolo ťažké, a potrebovali sme aj veľa trpezlivosti,“ zhodnotila druháčka Barbora Kullačová. „MeŠku by som odporučila každému, kto chce propagovať svoje stredisko a bavia ho médiá,“ odkázala všetkým záujemcom Gabriela Jurčíková.

Popri bohatom programe sa nezabudlo ani na duchovný prínos pre účastníkov. Denná svätá omša a modlitba len dotvárali príjemnú atmosféru víkendu.

Zdroj: www.medialnaskola.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.