V Badíne sa uskutoční saleziánsky seminár na tému komunizmu

(Badín, 20. novembra 2019) – Seminár s názvom Dozvuky komunizmu sa bude konať 22. – 23. novembra v priestoroch Kňazského seminára svätého Františka Xaverského v Badíne. Stretnutie pripravili saleziáni a saleziánky pre saleziánsku rodinu. Účastníci budú mať možnosť nielen počúvať prednášky, ale aj diskutovať o téme.

Hlavnými hosťami podujatia budú profesorka Lodovica Maria Zanet, ktorá napísala aj odborný životopis blahoslaveného Titusa Zemana a profesor Michal Vojtáš, ktorý sa venuje výskumu saleziánskej pedagogiky a pastorácie mládeže a prednáša na Saleziánskej pápežskej univerzite (UPS) v Ríme. Ako hostí organizátori ďalej pozvali členov saleziánskej historickej komisie saleziána Milana Urbančoka a saleziánku Kamilu Novosedlíkovú.

„Už 30 rokov sa učíme čo to je sloboda, ale nejaké dozvuky z komunizmu tu stále sú, a tak sme pripravili seminár pre saleziánsku rodinu,“ vyjadrila sa k pozvánke provinciálna predstavená saleziánok Monika Skalová.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.