V Bratislave sa zišli mladé tanečné talenty

2019 10 28 teendance1(Bratislava, 28. októbra 2019) – Sedemdesiatka mladých sa zúčastnila deviateho ročníka celoslovenskej tanečnej súťaže TeenDance v Bratislave. Počas tretieho októbrového víkendu predviedli svoje tanečné umenie, získali cenné skúsenosti a nové priateľstvá.

V piatok večer otvorila brány súťaže spoločná tanečná choreografia v štýle súčasného tanca s Júliou Olexovou. V sobotu doobeda si mohli súťažiaci pod vedením profesionálnych tanečníkov vyskúšať rôzne tanečné variácie. Prvý workshop s choreografkou Ivanou Kučerovou priniesol muzikálové kroky, odľahčenú atmosféru a disciplínu. O hiphopový štýl sa postarala lektorka Barbora Michaligová, ktorá je súčasťou tanečného konceptu Spicylisious v Bratislave.

Keďže ide o tanečnú súťaž, víkend uzavrel slávnostný galavečer, na ktorom sa prezentovali všetci tanečníci. Súťažilo sa v dvoch tanečných formáciách: duo a tanečná skupina. Víťazstvo a hlavnú cenu, v podobe sústredenia v tanečnej škole Neytiri, si odnieslo duo z Bardejova a tanečná skupina z Michaloviec. Nečakaným prekvapením pre účastníkov bola cena pre všetkých v podobe výberu tanečníkov na Godzone turné 2020 a natáčania budúcoročného proma TeenDance.

„Každý rok k nám prídu nové talenty a ja veľmi chcem, aby rástli ďalej. Presne v tomto vidím najväčší zmysel a odlišnosť od bežných súťaží – nielen ukázať čo v sebe tanečníci skrývajú, ale umožniť im zároveň tanečne rásť,“ uzavrela organizátorka súťaže Júlia Olexová.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.