V Bratislave si pripomenú šesť rokov od blahorečenia Titusa Zemana

(Bratislava, 28. septembra 2023) – Vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave-Vajnoroch si v nedeľu 1. októbra 2023 pripomenú 6. výročie blahorečenia saleziána kňaza a mučeníka Titusa Zemana. O 10:30 bude v miestnom kostole, kde sa nachádza aj jeho relikviár, celebrovať svätú omšu provinciál slovenských saleziánov Peter Timko SDB, informoval správca farnosti Jozef Kováčik.

Titus Zeman po druhej svetovej vojne zorganizoval dva ilegálne prechody bohoslovcov z komunistického Československa cez rieku Morava do Rakúska a Talianska. Pri tretej podobnej akcii bol spolu s takmer celou skupinou zadržaný. Kňaza Zemana obvinili zo špionáže a velezrady a odsúdili na trest väzenia na 25 rokov, ktorý si odpykával vo viacerých väzniciach.

Na slobodu bol podmienečne prepustený v roku 1964 a po páde komunistického režimu rehabilitovaný. Zomrel v roku 1969. Proces jeho blahorečenia sa začal v roku 2010 a 27. februára 2017 pápež František schválil dekrét o mučeníctve Titusa Zemana, čo umožnilo jeho vyhlásenie za blahoslaveného. Slávnosť blahorečenia sa konala 30. septembra 2017 v Bratislave-Petržalke.

FILM zo zákulisia príprav a priebehu slávnosti blahorečenia je možné vidieť TU.

Zdroj: tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.