V Dubnici nad Váhom zažili mladí vesmírne dobrodružstvo s Malým princom

(Dubnica nad Váhom, 9. júla 2021) – Stredisko Laury v Dubnici nad Váhom sa na začiatku júla premenilo na vesmírnu stanicu. Témou druhého ročníka minitábora bolo Vesmírne dobrodružstvo. Takmer 50 detí so svojimi animátormi navštívilo počas troch dní rôzne planéty a planétky a popritom zažívali rôzne dobrodružstvá.

Najprv deti vytvorili výskumné tímy, zoznámili sa s novými kamarátmi a absolvovali prvé raketové cesty do vesmíru. Počas jednej z týchto ciest sa dostali aj na planétu Malého princa. Pomohli mu čistiť sopky (podobne ako svoje srdcia) a trhať baobaby plnením rôznych úloh a iných povinností. Nakoniec boli aj pri tom, keď na jeho planéte vykvitla krásna ružička. Bola však dosť náročná a vyberavá, a tak sa Malý Princ vybral hľadať radu, ako byť ozajstným priateľom.

Aj deti sa teda vydali na ďalšie cesty. Navštívili mobilné planetárium a aj viaceré planétky: Kráľa, Márnivca, Zemepisca, Lampára… Boli to zvláštni obyvatelia, no ešte zvláštnejšia bola líška, ktorú si skrotil Malý princ. Bola veľmi múdra a prezradila, že priateľstvo sa vytvára postupne pomaly a že sa oň treba starať. Malý princ sa nakoniec rozhodol vrátiť k svojej ruži, aby sa spolu naučili byť dobrými priateľmi.

Aj deti sa rozhodli, že sa budú snažiť byť dobrými priateľmi pre iných. Aby na to nezabudli, dostali na pamiatku malý batôžtek s ďalšou múdrosťou od líšky: „Správne vidíme iba srdcom, to podstatné je očiam neviditeľné.“

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.