V Košiciach súťažili s Titusom Zemanom

(Košice, 13. februára 2019) – Druhú februárovú nedeľu sa na Kalvárii uskutočnila vedomostná súťaž o blahoslavenom Titusovi Zemanovi s názvom BOSS 2019. Zapojili sa do nej tri tunajšie trojčlenné tímy v rôznych zloženiach vo veku strednej a vysokej školy.

Súťažiaci sa nepripravovali len štúdiom oficiálneho životopisu dona Titusa, ale ich úlohou bolo tiež vytvoriť ruženec krytý svojimi obetami, podobne ako to urobil Titus vo väzení. Ružence boli skutočne originálne a aj jednotliví súťažiaci sa do uskutočňovania týchto obiet naplno vložili.

Tímy odpovedali na ťažšie i ľahšie otázky zo života dona Titusa. S týmito výzvami sa popasovali veľmi dobre a ukázali, že si životopis bl. Titusa naštudovali poctivo. "Súťaž prebehla v priateľskej atmosfére, avšak medzi tímami bolo cítiť aj zdravú rivalitu. Niet sa čomu čudovať, veď hodnotnú cenu, ktorou bola púť po stopách Titusa Zemana, mohol vyhrať len jeden tím," zhodnotili atmosféru organizátori. Víťazom sa nakoniec stal tím stredoškolákov, i keď bodové rozdiely boli minimálne.

Zdroj: kalvarka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.