V Prešove oslávili bl. Lauru v dievčenskom štýle

(Prešov, 25. januára 2013) – Sviatok blahoslavenej Laury Vicuňovej sa rozhodlo spoločne osláviť 70 dievčat z saleziánskeho strediska v Prešove.

2013_1_25_laura1.jpg

V jedno nedeľné popoludnie koncom januára pripravili animátorky pre mladšie dievčatá tvorivé dielne na počesť sviatku bl. Laury. Laura Vicuňová bola dievčaťom, ktoré obetovalo svoj život za život svojej matky. Zomrela ako dvanásťročná a aj to je jeden z dôvodov, prečo je pre deti jednoduchšie brať si príklad zo života práve tejto blahoslavenej. „Chceli sme priblížiť toto super dievča našim dievčatám hravou formou vhodnou pre ich vek. A zároveň im ukázať, že je krásne byť dievčaťom," vysvetlila organizátorka Mária Švedová. Najmä kvôli tomu bol program celého popoludnia ladený v dievčenskom štýle. Púšťali sa piesne z rozprávok, miestnosťou sa niesla farebná výzdoba, ponúkali sa sladkosti a navyše si všetky animátorky kvôli tejto príležitosti obliekli sukne. „Najkrajšie na tejto akcii bolo, že tu neboli žiadni chlapci. Cítila som sa tu výborne," zhodnotila jedna z účastníčok, 9 ročná Miška Karasová.

2013_1_25_laura3.jpg

Svoje zručnosti mohli dievčatá rozvíjať v desiatich rôznych dielňach, ktoré mohli navštevovať počas celého programu. Plietli si náramky, robili šperky z fyma, korálok, šili si peňaženky, vytvárali zápisníky a odznaky. Okrem toho mali možnosť zatancovať si alebo prispieť k namaľovaniu spoločného portrétu bl. Laury. Špecialitou bolo zdobenie muffinov, na ktorých si neskôr pochutnali.

2013_1_25_laura4.jpg

2013_1_25_laura5.jpg

Podujatie bolo otvorené pre všetky dievčatá. Organizátorky tak chceli dať možnosť prísť aj ľuďom z nesaleziánskeho prostredia alebo iného mesta. Využili to animátorky a dievčatá zo Sabinova a Uzovského Šalgova. „Bolo to veľmi dobre zorganizované. Každý vedel, čo má robiť. Vždy tam bol niekto, kto sa staral o to, aby všetci mali všetko. Naše dievčatá a aj ja sme boli nadšené," povedala Bernadeta Slaninková.

2013_1_25_laura6.jpg

O Laure sa dievčatá mohli dozvedieť prostredníctvom animátorky, ktorá sa zhostila jej role a porozprávala účastníčkam niečo z jej života. Celý jej životný príbeh si mohli pozrieť v divadle, ktoré bolo urobené formou tieňohry. Záverečným prekvapením bolo direktorovo starozákonné požehnanie špeciálne určené pre dievčatá.

2013_1_25_laura2.jpg
 

Informovala: Katarína Gáborová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.