V Ružomberku si pripomenú 25. výročie úmrtia saleziána dona Štefana Olosa

(Ružomberok, 12. septembra 2023) – Z Liptova do sveta. To je názov spomienky na dona Štefana Olosa, rodáka z Gombáša (dnešnej Hubovej), ktorý svoj život venoval ľuďom a hudbe.

Rímskokatolícka farnosť sv. Ondreja v Ružomberku pozýva na spomienkový program, ktorý sa uskutoční 17. septembra 2023 v Ružomberku. Podujatie sa začne o 10:00 svätou omšou v Kostole sv. Ondreja. Hlavným celebrantom bude provinciál saleziánov don Peter Timko.

„Príďte si zaspomínať na profesora Olosa, jeho životný príbeh a skladby, ktoré zložil a upravil,“ uviedli organizátori.

O 16:00 sa začne hudobné pásmo, ktoré bude venované hudbe a životu tohto ružomberského velikána. „Tešiť sa môžete na skladby od Juventusu, chrámového spevokolu Andrej z Ružomberka a chrámového spevokolu Máj z Černovej, dychovú hudbu Černovanka a tiež na hovorené slovo pamätníkov,“ avizujú. Pásmom bude sprevádzať Štefan Bučko.

Zdroj: tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.