V saleziánskom noviciáte v Poprade majú tento rok troch novicov

(Poprad, 23. septembra 2022) – V stredu večer 7. septembra sa v saleziánskej komunite v Poprade-Veľkej začal ďalší ročník saleziánskeho noviciátu. Tento rok prišli traja novici. Martin Godál zo Slovenska a Jiří Šumbera spolu s Jiřím Váchom z Česka.

„V saleziánskom noviciáte sa žije, hľadá, skúša, kráča a namáha pri objavovaní svojho povolania, ktoré sa zdá, že je skôr po ceste, na ktorej Duch vedie saleziánskym rehoľným štýlom. V každom prípade tu v noviciáte mladí muži robia v živote voľbu, lebo nechcú ísť len po prúde rieky a smerom po širokej ceste, pretože ňou kráča väčšina. Väčšina nie je dôvod. Dôvod pre každé povolanie je Pravda a Láska, ktorá trvá. V opačnom prípade netrvá ani povolanie a ani láska,“ povedal magister novicov don Martin Kačmáry.

Zdroj: salezianipoprad.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.