V Šaštíne opäť ďakovali za saleziánske dielo

(Šaštín, 12. septembra 2018) – Pred 94 rokmi začali na Slovensku pôsobiť saleziáni. V sobotu 8. septembra si to svätou omšou pripomenuli v Šaštíne, kde v roku 1924 otvorili prvý saleziánsky dom na slovenskom území.

V Bazilike Sedembolestnej sa zišli miestni veriaci a členovia saleziánskej rodiny, aby ďakovali za saleziánske dielo v miestnej farnosti i na celom Slovensku. Svätej omši predsedal don Marián Valábek a medzi koncelebrantmi nechýbal aj aktuálne najstarší žijúci slovenský salezián don Jozef Hrdý. V príhovore don Valábek spomenul niektoré zaujímavé skutočnosti okolo príchodu saleziánov na Slovensko a vyzdvihol úlohu prvého domu v Šaštíne ako slovenského saleziánskeho Betlehema.

rhsdb, foto Ľudka Machová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.