V Žarnovici vysielali denne správy z tábora

(Bratislava 26. júla 2012) – Moderná éra, komunikácia vo veľkom a technika dostupná pre každého. Vďaka tomu všetkému mali rodičia čerstvé informácie o dianí na tábore, kde mali svoje deti. Každý deň si sadli k televízoru a namiesto Televíznych novín o politike či dopravných nehodách, si prezreli správy o pobytovom tábore.
 
Stalo sa tak v Žarnovici, kde obnovili tradíciu táborov pod hlavičkou združenia Laura. Od 16.-21.7. zorganizovali Detský letný tábor Narnia 2012 v Ludrovej pri Ružomberku. Výnimočný bol tým, že každý deň deti v ňom tvorili televízne správy, ktoré sa nasledujúci deň vysielali v regionálnej televízii priamo ich rodnom meste, ktoré bolo od nich vzdialené 130 km.
 
Od utorka do nedele si tak diváci televízie Panoráma mohli vychutnať dennodenné správy tvorené priamo deťmi, a tak sa mohli dozvedieť, kde ich deti boli a čo robili.
 
Tábora sa zúčastnilo 51 detí a 20 animátorov. Po prvý raz robili animátori zo Žarnovice tábor pre
takú veľkú skupinu detí.
 
120726_zarnovica1.jpg
 
Jednu zo správ si môžete pozrieť tu .
 
Informoval Vladimír Búri

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.