Vianočný pozdrav provinciála saleziánov (+ video)

(Bratislava 23. decembra 2019) – Už tradične prináša saleziánskej rodine i priateľom dona Bosca na Slovensku svoje vianočné prianie provinciál saleziánov. Don Jozef Ižold tentoraz zvolil formu písaného slova, ktoré mediálna redakcia pripravila aj vo forme videa.

 Milí členovia saleziánskej rodiny a všetci priatelia dona Bosca!

Aký prekvapivý je Boh. Posiela Spasiteľa sveta, ktorého narodenie oznamuje najskôr najposlednejším v tom kraji – pastierom oviec. 

Počuli anjelov spievať na slávu Boha, utekajú do Betlehema a nachádzajú Božie dieťa v extrémnej chudobe, v maštali pre zvieratá.

Iba maličkí, chudobní v duchu,majú čisté srdce schopné vidieť Bohaa v malom dieťati Mesiáša.

Boh sa stáva malým dieťaťom, aby sme ho mohli milovať a prijať. Nebo sa sklonilo k zemi, tak už nemusíme veľmi vyskakovať.

Božiu blízkosť môžeme nájsťkaždý v tej svojej konkrétnej situácii, v ľuďoch, s ktorými žijeme. Stačí mať čisté a otvorené srdce.

Vyprosujem Vám požehnané a milostiplné Vianoce.

Jozef Ižold, provinciál

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.