Video a plagát k Heslu hlavného predstaveného na rok 2015

(Bratislava, 29. januára 2015) – Hlavný predstavený saleziánov dal pre saleziánsku rodinu na tento rok toto Heslo: „Ako don Bosco, s mladými a pre mladých.“ Pozrite si posolstvo Hesla spracované v krátkom dynamickom videu so slovenským dabingom.


&nbsp

K Heslu hlavného predstaveného neodmysliteľne patrí aj plagát. Ilustrácia tohtoročného Hesla predstavuje dona Bosca s mladými v situácii určitej neistoty. Salezián Bruno Ferrero komentuje plagát slovami: „Sen Janka Bosca z deviatich rokov by dnes vyzeral asi takto. S mladými v neistote medzi nebom a zemou, akoby zavesenými a bez nejakého skutočného oporného bodu, stabilného bodu, ktorý by poskytol minimum istoty, potrebné pre rozbehnutie sa do života.“ Pokračuje: „Dnešná otázka je – kde sú dospelí? Zasypaní výhodami, ktoré si nahromadili, vyčerpaní, pesimisti, nemajú takmer nič, čo by odovzdávali.“ A dodáva, že deti a mladí sa tak musia zariadiť sami, často zavesení na facebooku, bez minulosti a bez budúcnosti, opustení a chudobní. Panna Mária ukazuje Jankovi Boscovi, že toto je pole jeho práce. A on ide tam, kde sú mladí. Saleziánska rodina je dnes pozvaná žiť ako don Bosco, s mladými a pre mladých.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.