Viera do vrecka ponúkne zaujímavé tipy na púte aj osvedčené rady obľúbeného sprievodcu pútnikov

(Bratislava, 20. júna 2023) – Vedeli ste, že saleziáni v Dubnici nad Váhom majú v správe kostol s milostivou sochou Panny Márie? Vo Farskej kronike je zaregistrovaných vyše 250 zázrakov a nadprirodzených udalostí. V blízkosti Dubnice sa navyše nachádzajú aj najmladšie pútnické miesto na Slovensku Butkov a naše najstaršie pútnické miesto Skalka pri Trenčíne. Môžete tak navštíviť tri známe pútnické miesta v jeden deň.

Pri záchrane duchovných povolaní prekračoval bl. Titus Zeman s bohoslovcami hranice cez rieku Moravu. Saleziáni v tomto regióne podnikajú s mladými rôzne púte, počas ktorých im nielen približujú postavu mučeníka za duchovné povolania, ale aj spoločne prosia za jeho orodovanie. Nechajte sa inšpirovať a naplánujte si vlastnú púť v týchto končinách.

Púť do Svätej zeme častokrát odkladáme na neskoršie časy. Prečo je, naopak, dobré ju absolvovať čo najskôr, odpovie obľúbený sprievodca pútnikov otec Marián Gavenda.

Ďalšie diely relácie nájdete na saleziánskom youtube kanáli.

Foto: unsplash.com, Erik Mclean

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.