Vzácnu návštevu svätca oznamovali aj prešovské trolejbusy

(Prešov, 13. apríla 2013) – Dnes o 10:30 don Bosco prešiel bránami prešovského saleziánskeho strediska. Najbližšiu ulicu lemovali desiatky balónikov – to aby sme nášmu svätcovi uľahčili navigáciu po Prešove. Už takmer dva týždne chodia po meste trolejbusy, ktoré všetkým Prešovčanom i cezpoľným oznamujú, kto to príde do srdca Šariša.

Mladí sa ale na don Boscov príchod pripravovali už týždne pred dnešným dňom, keď chystali exkurziu „izbičky dona Bosca“. Každá „stretkáreň“ bola doslova prerobená, aby sme takto mohli priblížiť širokej verejnosti charizmu dona Bosca vtelenú do prešovských reálií. Veriaci si môžu pozrieť, ako vyzerá letná stanovačka, ako sa v Prešove vyrábali samizdaty počas totality, odkiaľ pochádza don Bosco, čo robíme na prímestských táboroch alebo ako vyzerá naša terajšia činnosť.

Poobede bola pripravená pre všetky dievčenské a chlapčenské stretká veľká pokladovka po celom meste. Po slávnostnej svätej omši, naplánovanej na 19-tu hodinu, nasledoval večerný program v réžii saleziánov spolupracovníkov a celonočné bdenie.

V nedeľu vyprevádzame relikvie dona Bosca do Košíc. Tým sa ale náš program nekončí, pretože naši puberťáci poobede účinkujú  v divadelnom predstavení s názvom „Puberťák“.

Informoval: Juraj Skala SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.