Zimovica opäť spojila chlapčenské stretká v Salezku

(Banská Bystrica, 17. januára 2024) – Počas zimných prázdnin začiatkom januára sa všetky chlapčenské stretká z banskobystrického Salezka vypravili na chatu na Banskej Belej. Chata sa niesla v rytierskej tematike, ktorou chlapci žili celý víkend.

Zimné dobrodružstvo sa začalo už pri ceste na chatu, kde chlapcov stretla mystická postava, ktorá ich sprevádzala celý čas. Po príchode na chatu sa dozvedeli, že Banská Belá je hrad a miesto v ňom si treba zaslúžiť.

Ďalšie ráno ich čakalo mapovanie územia, po ktorom sa vybrali na výlet. Večer vyvrcholil skúškou odvahy a svätou omšou pri sviečkach. Na záver chaty čakal ešte ráno chlapcov boj, z ktorého si domov odnášajú aj malú pamiatku.

„Použili sme veľa rekvizít, vymysleli sme zaujímavý príbeh a náš mini tábor mal aj hudobnú vložku. Chalanom sa to veľmi páčilo a verím, že si odniesli nové priateľstvá a spomienky,” zhodnotil animátor Dávid.

„Celá chata sa niesla v duchu spolupatričnosti a bol to akčný začiatok do nového roka. Tešíme sa, že sa obnovila táto tradícia a veríme, že sa stretneme aj o rok,“ neskrývajú radosť animátori.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.