Zomrel don Medard Štepanovský (+ video)

(Buxheim 13. augusta 2017) – Po polnoci 12. augusta zomrel v nemeckom Buxheime slovenský salezián kňaz Medard Štepanovský, vo veku 90 rokov života, z toho 71 rokov prežil v rehoľnom zasvätení a 61 rokov v kňazskej službe.

2017 08 13 zomrel stepanovsky

Don Medard Štepanovský sa narodil 7. júna 1927 v Oreskom, okr. Senica. Vstúpil k saleziánom v Šaštíne a v roku 1946 zložil vo Svätom Beňadiku svoje prvé rehoľné sľuby. Na konci augusta 1950 bol členom prvej skupiny, ktorú ctihodný don Titus Zeman previedol do Talianska. Už v lete roku 1952 šiel do Buxheimu, aby sa učil nemčinu. Sám si spomína, že na konci kurzu si povedal, že sa nikdy do Nemecka nevráti. Keď bol vysvätený za kňaza 1. júla 1956 v Turíne, hneď ho – azda práve kvôli nemčine, ktorú ovládal – poslali práve „naspäť“ do juhonemeckého Buxheimu, aby tam pôsobil ako pedagóg na saleziánskom gymnáziu. Ako salezián a kňaz tam žil a pracoval celý svoj život.

Pohrebné obrady zosnulého dona Štepanovského budú 18. augusta 2017 o 13:00 v Buxheime v Nemecku.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.