10. etapa prípravy na storočnicu: PREČO ĽUDIA PÁLIA MOSTY?

(Bratislava, 14. septembra 2023) – Prípravy na storočnicu príchodu saleziánov na Slovensko vrcholia! V desiatej etape preto otvárame dôležitú tému zmierenia.

Po prvotnej eufórii z pádu totalitného režimu nielen v saleziánskej rodine prichádza vytriezvenie z nerealistických očakávaní a tiež nové výzvy: učíme sa zvládať slobodu. Vznikajú škriepky, hádky či boje o rôzne vízie. Našťastie však ani toto náročné obdobie netrvá dlho! Postupne totiž celej saleziánskej rodine svitne, že len v počúvaní, rešpektovaní sa a v spolupráci môže semienko saleziánskej charizmy rásť. Kliknite na 100.saleziani.sk, vyhľadajte 10. etapu a zistite o tomto období viac. Opäť sme pre vás pripravili aj materiály pre stretko.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.