130 detí a 50 animátorov z Partizánskeho zažilo africké dobrodružstvo

(Partizánske, 5. augusta 2013) – Pastoračné centrum v Partizánskom opäť ponúklo deťom možnosť zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo, tentokrát na ostrove Madagaskar. Na cestu so známymi kreslenými postavičkami sa odvážilo vydať 130 detí. Spolu s päťdesiatimi animátormi utvorili skupinky levov, hrochov, zebier, žiráf, tučniakov, lemurov, slonov a opíc. Atmosféru dotvárala hymna a lemurí tanec, ktoré sa stali symbolmi celého letného prímestského tábora.

Počas týždňa zaznievali aj pokriky skupín, ktoré pomáhali súťažiacim zdolať nástrahy kráľovstva kráľa Juliena. Cieľom detí bolo spoločne pomôcť zvieratám z newyorskej zoo vrátiť sa z Madagaskaru späť do ich rodného mesta. Na tretí deň sa im podarilo vyriešiť záhadné úlohy v zoologickej záhrade v Bojniciach, ktoré im mali zaručiť vytúžený návrat do mesta, avšak namiesto príchodu domov ich privítala africká príroda, v ktorej štyria priatelia našli skutočnú rodinu.

Zvieracie skupiny si v priebehu tábora niekoľkokrát zmerali sily na rôznych turnajoch, kde mali možnosť dokázať svoju odhodlanosť, súdržnosť a zároveň pochopiť skutočnú hodnotu priateľstva.

 

Informovali: Kika Švercelová, Majka BartováFoto: Baja Tkáčová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.