13,7 km pre Dominika Savia

(Žilina, 12. mája 2016) – Prvý májový víkend sa v Žiline uskutočnil tradičný Beh Dominika Savia s viac ako 15-ročnou tradíciou. Bežeckú súťaž každoročne organizujú žilinskí saleziáni v spolupráci s mladými z Bánovej.

Animátori z „DOMCA“ naplánovali trate pre bežcov v troch dĺžkach a niekoľkých kategóriách. Pre menej zdatných a menších pripravili sprievodné športové i tvorivé aktivity, vďaka ktorým si mohli tiež otestovať svoje schopnosti a zdatnosti. Bežcov zas na trati čakali rôzne prekvapenia a prekážky.

Prvú kategóriu v behu na tri kilometre tvorili tri desiatky detí od 5 do 12 rokov, ale aj oteckovia ako sprievodcovia či mamičky s kočiarmi. Druhí štartovali bežci crossrallye, ktorých na trati neprekvapilo blato, popadané stromy ani stúpanie do kopca s prevýšením 117 m n. m.. Dvadsiatka adrenalínových nadšencov dobiehala do cieľa súčasne so súťažiacimi, ktorí bežali 6 kilometrovú trať ulicami mestskej časti Žilina – Bánová.

„Oslava športu a osoby Dominika Savia je skvelou príležitosťou na stretnutie všetkých vekových kategórií v pohodovej atmosfére. Aj tento ročník priniesol mnoho skvelých výkonov, dokonca aj prekvapení v zdatnosti našich súťažiacich. Výsledkom sú nielen tradiční víťazi, ale aj nové tváre, ktoré sa snáď stanú pravidelnými návštevníkmi tohto podujatia,“ uviedol organizátor Matúš Ďuraňa. Podľa jeho slov môžu byť už o rok, okrem tradičných kategórií miništrantov a saleziánov, ďalšími novinkami šprintujúci kostolníci či bežiace skupinky rodín.

Kristína Zelná

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.