6. etapa prípravy na storočnicu pozýva k vytrvalosti a trpezlivosti

(Bratislava, 2. marca 2023) – Počas pôstneho obdobia ponúkame tému vytrvalosti a trpezlivosti, keď Božia milosť často nepôsobí cez mimoriadne zásahy, ale vďaka drobnej práci, cez drobné odriekania a každodennú askézu.

V tejto etape sa nám pred očami odvíja časť príbehu slovenských saleziánov. Tí, ako sme si pripomenuli počas minulej etapy, museli v polovici 20. storočia vydávať svedectvo nielen svojou službou, ale aj svojím utrpením. Počas nasledujúcich dní si môžeme uvažovať nad tým, že láska ku Kristovi a k ľuďom dokáže odolať každému zlu a spoznáme ďalších hrdinov saleziánskej rodiny.

Kliknite na 100.saleziani.sk, vyhľadajte 6. etapu a zistite o tomto období a jeho hrdinoch viac. Opäť sme pre vás pripravili materiály pre stretko aj duchovné obnovy.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.