6. ročník FuTuR Cupu bol v počte tímov zatiaľ najúspešnejší

(Dolný Kubín, 16. februára 2023) – Dolnokubínske stredisko každoročne organizuje rôzne podujatia v saleziánskom duchu. Jednoznačne k nim patrí aj obľúbený futbalový turnaj FuTuR Cup, ktorý sa konal aj tento rok.

„V poradí 6. ročník FuTuR Cupu bol zatiaľ, čo sa týka počtu tímov, najúspešnejší, keďže sa ho zúčastnilo až 12. Opäť sa nám podarilo pritiahnuť mladých z rôznych kútov Slovenska a predovšetkým sme dali dokopy viacerých chalanov z našej farnosti a strediska,“ zhodnotil podujatie predseda strediska a hlavný organizátor v jednej osobe, Ivan Dauda.

„Na turnaji sme videli množstvo vyrovnaných zápasov s neuveriteľnými semifinálovými súbojmi, ktoré rozhodovali až penaltové rozstrely,“ opisuje.

Víťazom celého turnaja sa stal tím Murínčatá z GMA Bratislava. Druhé miesto obsadil Dynamečko z Dolného Kubína a bronzovú medailu získal SFK Orava z Námestova.

„Uvedomujem si, že do budúcna máme na podujatí ešte čo to vylepšovať. No už teraz naň chceme aj týmto spôsobom pozvať družstvá z okolitých saleziánskych stredísk a farností,“ dodal Ivan Dauda na záver.

Zdroj: laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.