AABB: Je čas vystrčiť hlavu z vlastnej bublinky a objaviť nové svety!

(Banská Bystrica, 14. júna 2019) – Saleziánski animátori a animátorky z celého Slovenska sa po desiatich rokoch opäť stretnú. Bratislavu, do ktorej na Akciu Animátor v októbri 2009 zavítalo vyše 800 mladých zo všetkých saleziánskych stredísk, vystrieda Banská Bystrica.

 

Celoslovenské stretnutie saleziánskych animátorov a animátoriek s názvom AABB – Akcia Animátor Banská Bystrica sa uskutoční posledný septembrový víkend 27. – 29. 9. 2019. „Každé mesto, stredisko, každá jedna partia saleziánskych animátorov na celom Slovensku je tak trochu iný svet. Každý má nejaké iné bohatstvo. Je čas toto bohatstvo ukázať aj iným. Stretnúť sa, vyjsť zo svojich svetov a objaviť ten náš spoločný svet, ktorý založil don Bosco,“ píšu mladí na akciaanimator.sk.  

Animátori sa na spoločné stretnutie môžu pripraviť prostredníctvom mobilnej aplikácie Akcia Animátor (Google play, I-Store). Tá ponúka desať tém, z ktorých každá obsahuje desať úloh. Témy sa odhaľujú postupne, každé dva týždne, dve témy. Aktivity je možné plniť individuálne alebo spolu s ostatnými animátormi.

Na čo sa môžu mladí tešiť? V piatok sa v Banskej Bystrici zíde vyše 600 animátorov zo všetkých saleziánskych stredísk na Slovensku. Sobotňajší program bude prebiehať po celom meste v troch zónach. Duchovná zóna ponúkne adorácie, modlitbu ruženca, tzv. silent park a sv. omše. Vo workshopovej zóne budú môcť animátori navštíviť rôzne diskusie, prednášky, dielne či kino a v zážitkovej zóne im budú k dispozícii športové ihriská, plaváreň a kultúrne predstavenia. Nebude chýbať miesto na občerstvenie a oddych v podobe Chillout VALDOCCO zóny a BARU mamy Margity. Spoločný deň zakončia mladí slávnostným galavečerom s ocenením animátorov. V nedeľu  bude na programe modlitba ruženca a Akciu Animátor ukončí spoločná sv. omša nad Bystrickým Salezkom.

Novinky o AABB môžete sledovať na facebooku, instagrame alebo na akciaanimator.sk.

 Zdroj: akciaanimator.sk

 

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.