Absolventi Mediálnej školy nakrúcali na záverečnom kurze krátke filmy

(Žilina, 25. apríla 2017) – „Zvuk beží, kamera beží, klapka, akcia!“ Tieto slová sa ozývali chodbami saleziánskej školy v Žiline. Absolventského kurzu Mediálnej školy, ktorý bol zameraný na tvorbu videa sa zúčastnilo takmer 20 účastníkov.

MeŠkári sa učili ako správne napísať námet, scenár, pracovať s kamerou, zoznámili sa aj so strihom videa a zvukovou úpravou. Počas sobotného popoludnia vytvorili tri krátke filmy.

Kurzom začínajúcich filmárov sprevádzali odborníci a lektori don Pavol Dzivý SDB, Alžbeta Hrušovská a Ján Drgoň SDB. „Neľutujem, že som prišiel, aj keď som mal veľa úloh do školy,“ povedal absolvent Vilo.

Časovo najnáročnejší bol strih videa. Pracovalo sa až do neskorej noci. „Pri tvorbe filmu účastníci pochopia, že bez dodržiavania termínov či organizácie to nejde. Okrem toho si mohli veľmi dobre vyskúšať tímovú prácu a prišli na to, že ak nefungujú všetky články v symbióze, je to veľmi zložitý proces,“ vysvetlila lektorka Hrušovská.

Záver kurzu patril slávnostnému premietaniu vytvorených filmov, ktoré sa dotýkali aj vážnejších tém: korupcie, vzťahov aj šikanovania. Pre tých najlepších scenáristov, režisérov či kameramanov čakalo ocenenie Zlatá ceruzka.

Zvládnutie dvojročného cyklu štyroch kurzov Mediálnej školy bolo pre dvanástich účastníkov zavŕšené získaním absolventských certifikátov. Práca s médiami sa pre nich určite nekončí a svoje nadobudnuté skúsenosti budú využívať a úročiť aj vo svojich strediskách, farnostiach či mestách.

Krátke filmy si môžete pozrieť TU.

absolventky Norika a Radka

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.