Adventné zamyslenia s názvom Projekt Vianoce! už od 1. decembra

(Bratislava, 22. novembra 2013) – Už štvrtý rok prichádzajú mládežnícke organizácie Domka a Laura s obľúbenými adventnými zamysleniami, ktoré prinášajú mladým možnosť pomocou evanjelia hlbšie sa zamyslieť počas adventu aj nad bežnými situáciami dňa a pripraviť sa na príchod Vianoc.

Adventné zamyslenia, sprevádzané ilustráciou, krátkym predsavzatím na každý deň a zaujímavým bonusom, vychádzajú z evanjelia dňa. Projekt Vianoce!, ako ho organizátori nazvali, sa snaží aj takouto zaujímavou formou na základe zamyslenia zo Svätého Písma, ktoré píšu mladí dobrovoľníci, povzbudiť mladých čitateľov k zastaveniu sa a prehodnoteniu dňa, svojich skutkov, postojov a pripraviť sa na slávenie vianočných sviatkov. Organizátori chcú takýmto spôsobom tiež motivovať mladých a ukázať im jednu z atraktívnych foriem čítania a meditovania nad Svätým Písmom. Pomocou predsavzatia tak môžu tiež mladí vykonať každý deň jeden dobrý skutok, či už pomoc v konkrétnej situácii, alebo vyjadrením podpory, odpustenia, či lásky svojim blížnym. Aj takto môžu prežívať advent, čas čakania, v plnosti.

„Vďaka každodenným zamysleniam mám možnosť na chvíľu si prehodnotiť svoj deň, vnímať blízkosť Boha a venovať viac času na budovanie vzťahu s Ním a mojou rodinou“, hovorí Lucia, jedna z „fanúšičiek“ projektu.

Projekt Vianoce! prebieha na facebookovej skupine pod rovnakým názvom, ako nesie projekt. Úvodné zamyslenie je k dispozícii na facebooku už od nedele Krista Kráľa. Ďalšie zamyslenia, ktoré začnú pribúdať od prvej adventnej nedele, teda 1. decembra, si môžete prečítať na facebooku v skupine Projekt:Vianoce!, na stránkach organizácii Domka – Združenie saleziánskej mládeže (www.domka.sk) a Laura, združenie mladých (laura-mladez.sk), ktoré projekt organizujú. Taktiež tieto zamyslenia nájdete aj na partnerských stránkach vyveska.sk, krestanskyportal.sk a vianoce.sk.

Informovala: Martina HomolákováPR manažérprojekt.vianoce@gmail.com

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.