Adventný koncert s tematikou bl. Titusa Zemana

(Košice, 6. decembra 2019) – V saleziánskom stredisku Tri hôrky v Košiciach sa už tradične koná na začiatku adventu koncert. Tento rok ho na prvú adventnú nedeľu pripravili v duchu výročia bl. Titusa Zemana.

Počas tohto roka miestne saleziánske dielo pozýva mladých i starších na adoráciu za povolania pri relikvii bl. Titusa Zemana. Ako vysvetľuje salezián Ladislav Miko, autor myšlienky, začiatkom adventu zvykli mávať koncert žalmov. „Skrsla v nás taká idea, či by sme teda nespojili aj Titusa s Adventom, tým, že máme zhudobnených veľa básní od Gorazda Zvonického,“ povedal a dodal, že v básňach sa odzrkadľuje aj život dona Titusa. Ako príklady uviedol Barbarskú noc, kňazstvo, či ruženec.

Vyše hodinový večerný koncert v Kaplnke Panny Márie Pomocnice dotvárala pripravená svetelná scéna a tiež prezentácia vhodne vybraných fotografií aj zo života bl. Titusa.Okrem saleziána Ladislava Mika, gitaristu a speváka, na koncerte účinkovali aj gitarista Ondrej Lazúr a na priečnej flaute hral Martin Hořák.

 

text, foto a video rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.