Aj tento rok nás adventom bude sprevádzať Projekt Vianoce!

(Bratislava, 30. novmebra 2017) – Laura, združenie mladých aj tento rok pripravila tradičný projekt adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce!. Každý deň bude uverejňovať zamyslenia mladých nad evanjeliom dňa, tentoraz pod heslom Zažime rozžiarené Vianoce!

Mladí dobrovoľníci už ôsmykrát pracujú na obľúbenom projekte, aby opäť priniesli krátku meditáciu nad evanjeliom, ako aj podnety na zahĺbenie sa alebo úlohy do každodenného dňa, a tak potvrdili výnimočnosť a dôležitosť modlitby v adventnom období.

"Pohltení predvianočným zhonom zabúdame na ozajstný význam Vianoc. Projekt Vianoce! je výbornou príležitosťou stíchnuť, zamyslieť sa a správne sa pripraviť na krásne vianočné obdobie," hovorí Daniela, fanúšička projektu.

Projekt si kladie za cieľ pomáhať čitateľom pri budovaní duchovného vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a Svätého Písma a pripraviť sa tak na pokojné prežívanie vianočných sviatkov.

"Zaujímavé je, že projekt ani po siedmych rokoch neupadá do zabudnutia, ba naopak teší sa neustále veľkej obľube a do radov dobrovoľníkov ako aj organizátorov stále pribúdajú nové posily. Preto nemôžeme sklamať našich fanúšikov a budujeme tradíciu projektu usilovne aj naďalej,“ zhodnotila Martina, organizátorka projektu.

Projekt Vianoce! tradične uverejnil prvé zamyslenie 26. novembra na nedeľu Krista Kráľa. Ďalšie zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 25. decembra. Prečítať si ich môžete na Facebooku alebo na stránke laura-mladez.sk.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.