Aj v azerbajdžanskom Baku pripravili letné tábory

(Baku, Azerbajdžan, 14. augusta 2014) – Saleziánska komunita v Baku pripravila počas tohto leta viaceré letné aktivity, medzi iným ajdva tábory pre deti a mladých z centra Məryəm (Mária): prvý 7.-12. júla pre deti do 14 rokov, druhý v dňoch 4.-9. augusta zas pre mládež od 14 rokov.

Prvý tábor sa niesol v téme “piráti” a všetky deti sa snažili počas tábora spoločne nájsť poklad a povyberať z vlastností pirátov ako príklad pre seba iba tie dobré: priateľský duch, spolupráca, pracovitosť, húževnatosť, cieľavedomosť, nevzdávať sa, byť silný. Mládežnícky tábor sa niesol v téme “priateľstvo” a rodinná atmosféra bola počas celého tábora silno citeľná. Svojou prekvapivou prítomnosťou spestril celý tábor aj krátkodobý dobrovoľník Samy z Francúzska. Pre všetky deti a mládež potom pokračovali v centre Məryəm aj potáborové a ďalšie voľnočasové aktivity.

2014 08 13 baku1

2014 08 13 baku2

2014 08 13 baku3

2014 08 13 baku4

 

Informoval Radoslav Schudich SDB, foto: maryammerkezi.com

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.