Akcia animátor v Banskej Bystrici privíta viac než 700 mladých

(Bratislava, 16. septembra 2019) – V dňoch 27. – 29. septembra 2019 príde do Banskej Bystrice vyše 700 mladých z celého Slovenska. Po desiatich rokoch sa znovu stretnú saleziánski animátori na podujatí s názvom Akcia animátor Banská Bystrica (AABB).

„Objav svety, kde sú svätí!“ – tak znie motto tohtoročného stretnutia. Vyzýva mladých animátorov, aby vystúpili zo svojej komfortnej zóny, prekročili prah svojho miestneho strediska a prišli spoznať a zažiť spoločenstvo, ktoré sa pre nich v Banskej Bystrici chystá. Od piatka večera, kedy sa všetci stretnú na banskobystrickom námestí, až po nedeľný obed bude Banská Bystrica hostiť mladých saleziánskych animátorov. Tí sa počas roka venujú vo svojich strediskách deťom a iným mladým ako dobrovoľníci vo svojom voľnom čase.

„Toto podujatie sme pripravili pre našich animátorov, lebo im chceme prejaviť vďačnosť za ich ochotu a obetavosť, s ktorou slúžia  iným vo svojich strediskách počas roka,“ povedal Ján Holubčík SDB, delegát za pastoráciu mládeže Saleziánov dona Bosca a jeden z hlavných organizátorov.

Pre animátorov je nachystaný bohatý program v podobe rôznych workshopov, prednášok, diskusií, športových, zábavných a duchovných ponúk. Z nich si samotní animátori vyberú, čo chcú navštíviť a zažiť. V sobotu večer čaká na všetkých slávnostný galaprogram, na ktorom sa chcú organizátori poďakovať animátorom za ich celoročnú dobrovoľnícku prácu v ich strediskách. „Vieme, že dnes, keď väčšina mladých ľudí hľadá spôsob, ako si zarobiť, je ťažké nájsť ochotných dobrovoľníkov. O to viac si ceníme prácu našich animátorov,“ povedala Marta Baňasová FMA, vedúca pastorácie sestier saleziánok a členka hlavného organizačného tímu AABB.Celý program vyvrcholí v nedeľu slávnostnou svätou omšou.

„V Banskej Bystrici pracuje na organizovaní úzky tím, ktorý tvorí sedem ľudí, no počas samotného podujatia to bude 120 dobrovoľníkov,“ upresnil hlavný organizátor z banskobystrického strediska, Juraj Kovaľ SDB.

Mgr. Terézia Piknová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.