Akčný víkend birmovaniek: Každá z nás je jedinečná!

(Banská Bystrica, 26. február 2016) – Víkendom plným kreatívnych, duchovne hodnotných a spoznávacích aktivít vrcholí príprava na sviatosť birmovania v saleziánskej farnosti v Banskej Bystrici. Dievčatá z troch stretiek sa spoločne zišli na chate v Banskej Belej.

Tretí februárový víkend patril téme sebaspoznávania a sebaúcty. Formou rôznych outdoorových aktivít si birmovanky vyskúšali svoje individuálne aj kolektívne schopnosti. Príkladom môže byť hra stonožka, kde dievčatá museli preukázať skutočného tímového ducha pri obchádzaní pňa bez toho, aby sa roztrhla ľudská reťaz.

“Bolo to úplne super! Užila som si každú chvíľu strávenú v tejto úžasnej partii dievčat, ktorá sa na chate zišla. Páčili sa mi všetky aktivity, ktoré sme robili. Boli naozaj tvorivé a zábavné,” skonštatovala Simona Sedileková.

Duchovným povzbudením pre dievčatá bolo svedectvo manželov Gyulaiovcov, ktorí spomínali na začiatky a priebeh svojho vzťahu. Po ňom nasledovala spoločná diskusia, ktorá všetkých povzbudila k čistým vzťahom. Vyvrcholením boli sväté omše a možnosti spovede u direktora komunity saleziánov v Banskej Bystrici, dona Jozefa Špaleka SDB.

Spoločná akcia birmovaniek ponúkla priestor na zábavu, ale i spoločne strávený čas. “Mne sa najviac páčili aktivity vonku, najmä lezenie po lane. Nečakala som, že niečo také sa vyskytne aj na dievčenskej chate,” uviedla Alžbeta Širáňová. “Určite by som si niečo podobné rada zopakovala,” na záver dodáva birmovanka Simona.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.