Ako sme oslavovali sviatok dona Bosca

(Bratislava, 4. február 2016) – Saleziánska rodina na celom Slovensku slávi sviatok svätého Jána Bosca tradičnými kultúrno – spoločnskými podujatiami. Patria medzi ne akadémie, muzikály, divadelné predstavenia, ktoré nacvičujú mladí zo saleziánskych stredísk spolu so svojimi animátormi a mnohokrát aj so samotnými saleziánmi. Prostredníctvom fotografií a videí z niekoľkých stredísk vám ponúkame zažiť atmosféru vďačnosti za dar nášho zakladateľa dona Bosca.    V Banskej Bystrici oslavovali premiérou muzikálu o nepoddajnom anjelovi a nepodarenom živote dona Bosca “Bez matky to nejde” v Misijnom dome.

 

Ústrednou postavou tohtoročného Valdocca v Bardejovskej športovej hale bol terajší pápež František, podľa ktorého sa niesol aj podtitul podujatia „Muž v bielom“.  

 

Slávnostným kazateľom na svätej omši v Bratislave na Mamateyovej bol direktor saleziánskeho domu vo Fryštáku don František Bezděk. Oslavy vyvrcholia v nedeľu 7. februára zábavným programom TV Polenta.

V Dubnici nad Váhom odštartovali oslavy už piatok animovaným večerom v štýle Talianska, pokračovali v sobotu duchovnou obnovou animátorov, florbalovým turnajom pre birmovancov a vyvrcholili slávnostnou sv. omšou v novom Kostole sv. Jána Bosca.

Dona Bosca oslávili aj v mladej slovenskej, rímskokatolíckej farnosti v centre Horehronia – v Brezne. Slávnostnej svätej omši v kostole sv. Jána don Bosca predsedal rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.

Saleziánska rodina z Oravy usporiadala slávnostnú akadémiu v Námestove. Kultúrno-spoločenské podujatie spestrili divadelné scénky a krátke filmy. Video nájdete na stránke www.tkkbs.sk.

Na dona Bosca nezabudli ani v Prešove, kde zorganizovali tradičnú Don Bosco show.

V Rožňave si na zakladateľa saleziánov spomenuli slávnostnou akadémiou s názvom Dávaj pozor, komu (čomu) daruješ svoje srdce! v priestoroch radnice.

Takto oslavovali v Trnave na Kopánke.

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.