Ani malá ani veľká, moja 25-ročná Domka!

(Bratislava, 31. mája 2016) – Domka – Združenie saleziánskej mládeže oslavuje tento rok svoju štvrťstoročnicu. Oslava na Festivale Lumen 3.-4. júna ponúka históriu, súčasnosť i budúcnosť Domky na jednom nádvorí. Domkári a domkárky z celého Slovenska môžu byť pri tom.

Sviatočný deň odštartuje ďakovná svätá omša vo františkánskom Kostole sv. Jakuba o 8:30 ráno, ktorou budú sprevádzať Tibor Reimer SDB zo strediska Bratislava-Trnávka a Peter Figeľ SDB zo strediska Bratislava–Mamateyova. Hudobnú záštitu prevzal zbor so strediska Domka Kaplna. „Dátum narodenín je síce až na jeseň v októbri, no festival navštevuje veľké množstvo našich mladých, môžeme ich tu stretnúť a osláviť práve spolu s nimi. Je to oslava celej Domky a nás všetkých,“ hovorí predsedníčka Lýdia Ondrejkovová.

Následne sa môžu oslávenci presunúť na Radničné námestie, ktoré bude, ako po minulé roky, priestorom pre stretnutie domkárov a návštevníkov festivalu. „Na ústredí intenzívne plánujeme a pripravujme “narodeninovú párty“, v rámci ktorej budú v našich stanoch pripravené sprievodné súťaže, tradičné aktivity vo forme spoločenských hier a kalčetá. Nebudú chýbať historické fakty o Domke, pravdaže predstavené pútavou formou. Môžete sa tak dozvedieť oveľa viac o našom združení, od jeho vzniku až po súčasnosť, a dokonca máme sladké prekvapenie, ktoré sa neroztopí a ani neminie. Prísť teda môžete všetci a kedykoľvek, budeme sa na vás tešiť celú sobotu,“ dodáva riaditeľ ústredia Domky Jaroslav Timko. Domka stany budú prístupné od 9:30 do neskorých večerných hodín a okrem zábavy, je to priestor na stretnutie a oddych.

Popri koncertoch domácich i zahraničných spevákov a kapiel, divadelných predstavení či prednášok a workshopov, môžu návštevníci festivalu okúsiť atmosféru rodinných spoločenstiev Domky z celého Slovenska. Na nádvorí budú členovia ústredia i jednotlivých stredísk, otvorení rozhovorom či novým zoznámeniam. Navyše sa do narodeninových súťaží môže zapojiť každý. „Sme veľmi radi, že 25. narodeniny Domky sa budú oslavovať práve na Festivale Lumen. Myslím si, že je to vynikajúca príležitosť pre všetkých nadšených domkárov spoločne sa stretnúť a radovať sa. Aj tohtoročné motto festivalu je ENJOY! – tešiť sa. Verím, že sa prídeme skutočne tešiť a objavíme skutočný zdroj radosti a jej podstatu, ktorá spočíva v Ježišovi Kristovi. Jemu môžeme ďakovať, že Domku sprevádzal celé toto obdobie. Slovami dona Bosca: „Túžim vás vidieť šťastných tu i vo večnosti, a teda aj na 25. výročí Domky na Festivale Lumen,“ uzavrel riaditeľ Festivalu Lumen Ján Holubčík SDB.

Dobrovoľníci zo stredísk, ochotní zapojiť sa do organizácie a pomoci v Domka stanoch priamo na festivale, nás môžu kontaktovať na ustredie@domka.sk alebo na našej fanpage.

Kristína Zelná

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.