Animátori z Miletičky okúsili Raj na zemi

(Poprad 21. augusta 2012) – Mladí animátori z Miletičky cestovali minulý týždeň na východ za zábavou, oddychom a dobrodružstvom. Saleziáni chceli animátorom za odmenu pripraviť animátorský výlet, ktorého program mal byť  fantastický a nezabudnuteľný.
 
Ubytovali sa na chate v Slovenskom raji a odtiaľ každé ráno cestovali pešibusom alebo  autobusom, aby aj oni mohli zažiť tábor pre veľkých. Počas celého výletu ich sprevádzali štyria saleziáni: František Kubovič, Peter Kanský, Maroš Peciar a Ján Koperniech.
 
Dva dni využili na prechodenie Suchej Belej a Prielomu Hornádu, vďaka popradským animátorom si vyskúšali hru paintball a vybláznili sa v akvaparku. Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sa zúčastnili prvých sľubov saleziánov, medzi ktorými boli aj dvaja animátori z Miletičky, Dano Holúbek a Jozef Peržeľ.
 
Predposledný deň navštívili mesto Levoču, v ktorej si prezreli oltár majstra Pavla z Levoče. „Aj keď bol piatok veľmi náročný deň pre všetkých animátorov a saleziánov, nebolo chvíle, kedy by sme sa nesnažili únavu a bolesti premeniť na smiech a srandu,” priznáva jedna zo zúčastnených, Mária Sísová. 
 
Po príchode  animátorov domov ostávajú do začiatku školského roka ešte dva týždňe, kedy  animátori môžu zrelaxovať, alebo pripraviť nové sily do ďalšieho roka. V najbližšom čase ich čaká otvorenie oratória na Miletičovej ulici, ktoré chystajú na 23. septembra.
 
120821_mileticka2.jpg
 
120821_mileticka3.jpg
 
120821_mileticka1.jpg
 
Autor: Viki Drábová
Foto: František Kubovič, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.