Animátori z Popradu navštívili dona Ernesta Macáka

(Cerová, 7. mája 2013) – Predposledný deň pobytu dona Bosca na Slovensku sme sa vybrali do Bratislavy. Chceli sme sa s ním rozlúčiť a vidieť ho ešte raz. Spočiatku to bol jednoduchý výlet "východniarov" do mesta. No nevedeli sme, že nás saleziáni a animátori vezmú za niekým, kto je v našich očiach donovi Boscovi veľmi podobný.

Maličká dedinka na Záhorí, Cerová, tichúčko ukrýva svoje tajomstvá. V donovi Ernestovi Macákovi, saleziánovi s veľkým S sme videli dona Bosca. Chvíle s ním boli naplnené zvláštnou príchuťou svätosti. Prežili sme s ním svätú omšu, po ktorej nás pozvali na obed. Po ňom sme už iba užasnuto počúvali, čo nám rozprával. Nebola to história, bol to jeho osobný životný príbeh. Ozýval sa smiech, ale aj slzy. Lúčenie trvalo veľmi dlho a nikomu sa nechcelo odísť. Celú cestu domov sme spomínali a ešte dlho budeme.

Informoval: Michal Slovík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.